SADNJA SEZONSKOG I VIŠEGODIŠNJEG CVIJEĆA

Zaposleni u Sektoru za održavanje zelenila, Komunalno Stambenog doo, su na više pozicija u gradu zasadili određene količine sezonskog i višegodišnjeg cvijeća. Sadnja je obavljena u Omladinskom parku u Igalu, Parku Svetog Leopolda u Herceg-Novom, na skverovima kod marketa „Idea“, kod kuće Budeča, kod biste Branka Ćopića, na raskrsnici ulica Save Kovačevića i Stijepa Šarenca (kod Energoprojekta), u žardinjerama kod opštine, kao i u saksijama na stubovima u Njegoševoj ulici.

Ukupno je zasađeno sezonskog cveća: 700 begonija, 200 salvija, 106 tagetesa, 120 vinki, zasađeno je i višegodišnjeg (trajnice): 20 hortenzija, 42 san vitalie, 55 kaliopa, 65 pelargonija i 5 agapatusa, kao i 4 stablašice indijskog jorgovana.